ЧЕРНІВЦІГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0372 931 804

Контакт-центр0372 931 804

26.09.2018 / 11:22

Борг держбюджету перед «Чернівцігаз Збутом» сягнув 174 млн гривень

Держбюджет заборгував більш ніж 174 млн грн за використаний природний газ, який ТОВ "Чернівцігаз Збут" поставив субсидіантам та пільговикам. Такі неплатежі призвели до затримки розрахунків постачальної компанії із НАК «Нафтогаз України», який через порушення строків накладає на підприємство штрафні санкції. Тому "Чернівцігаз Збут" звернувся до суду задля стягнення цієї заборгованості з державних органів

З початку року субсидії та пільги на Буковині отримують більш як 137 тисяч домоволодінь, а це 60 % від загальної кількості клієнтів компанії ТОВ «Чернівцігаз Збут». Держава компенсує вартість поставленого газу таким клієнтам бюджетними субвенціями. Це оформляється реєстрами, із сумами, які відповідають зазначеним обсягам спожитих енергоносіїв та наданих послуг (Додаток 1 до Порядку проведення органами Казначейства розрахунків по субвенції).

У свою чергу, ТОВ «Чернівцігаз Збут» використовує ці суми для клірингових розрахунків за природний газ, отриманий від НАК «Нафтогаз України». Однак, державний бюджет своєчасно не відшкодовує заборгованість по пільгах та субсидіях, чим спричиняє порушення договірних умов по строках розрахунків між газопостачальною компанією та власником газу («Нафтогаз України»). За кожен день прострочення платежу ТОВ «Чернівцігаз Збут» сплачує штрафні санкції, які стягуються в судовому порядку.

Станом на 1 вересня 2018 р. загальна сума державного боргу по пільгах та субсидіях в Чернівецькій області перед ТОВ «Чернівцігаз Збут» складає 174,2 млн грн. Найбільші суми заборгованості по відшкодуванню витрат пов’язаних з наданням пільг та субсидій населенню в Чернівцях – 29 млн грн, Кіцманському районі – 24 млн грн, Новоселицькому районі – 22 млн грн, Хотинському районі – 20 млн грн та Вижницькому районі – 18 млн грн.

«Заборгованість по пільгах та субсидіях складає левову частку від загальної суми боргу всіх категорій споживачів. Це спричиняє значні затримки в розрахунках із Нафтогазом, що надалі загрожує стабільному газозабезпеченню всієї області», - говорить директор «Чернівцігаз Збуту» Володимир Ляшенко.

У свою чергу, газопостачальна компанія неодноразово направляла звернення, як на районні управління соцзахисту, так і на відповідний департамент Чернівецької обласної державної адміністрації. Після чого, було прийнято рішення звернутися до суду з позовом по стягненню відповідних сум заборгованості, інфляційних, річних та судових зборів.