ЧЕРНІВЦІГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0372 931 804

Контакт-центр0372 931 804

07.09.2020 / 15:35

#ЦікавоПроГаз: розбираємось з енергетичними одиницями

Продовжуємо нашу рубрику #ЦікавоПроГаз. Ви вже бачили повідомлення від нас про вартість газу в кіловат-годинах. Нумо розбиратись, що це таке і навіщо його ввели поряд з традиційними кубометрами газу.

Що таке енергетичні одиниці.

Споживачі «Чернівцігаз збут» бачать у платіжках не лише об’єм спожитого газу (куб. м), а й вартість газу у кіловат-годинах (кВт*год), калоріях (Гкал) та Джоулях (МДж). Останні три показники дозволяють говорити не лише про кількість спожитого газу, а й про його якість.

При переході на енергетичні одиниці враховується вища теплота згоряння газу, оскільки чим калорійніший газ, тим менший його обсяг споживач витратить. Відповідно й менше заплатить.

Українці можуть зігрівати свої оселі різними способами – газом чи електроенергією, центральним опаленням. Відповідно, кожен ресурс має свій показник для вимірювання:

  • електроенергія вимірюється в кВт*год;
  • послуги опалення в Гкал.

Таким чином, будь-який споживач зможе перевести енергію спожитого газу в електрику або теплову енергію. Це дозволить порівняти їх вартість і обрати найкращий варіант енергоносія для себе.

Якість газу, що потрапляє до магістрального газопроводу, контролюється державою. При цьому варто пам’ятати, що перш ніж потрапити до споживача, газ проходить також через газорозподільні та внутрішньобудинкові газопроводи. Саме тому, якість газу, що отримує кінцевий споживач залежить, в тому числі, і від технічного стану газопроводів, які обслуговує компанія з розподілу газу, а також газового обладнання встановленого у оселях.

Довідково: Кіловат-година (кВт*ч, kW*h) - одиниця енергії, що показує кількість енергії спожитої/виробленої пристроєм потужністю 1 кВт за 1 годину.

Калорія (кал) - одиниця енергії, що позначає кількість тепла, необхідного для нагрівання 1 грама води на 1 градус Цельсія при тиску в 1 атмосферу. 1 Гкал = 1000 Мкал = 1 000 000 ккал.

Джоуль (Дж, J) - одиниця енергії, необхідної для переміщення точки прикладання сили в один ньютон на відстань одного метра. 1 МДж (MJ) = 1 000 000 Дж.

Акція Твоя енергонезалежність