ЧЕРНІВЦІГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0372 931 804

Контакт-центр0372 931 804

09.09.2020 / 11:47

Рубрика #Міфи_газопостачання: №3 "Вартість газу залежить тільки від постачальника"

Дехто вважає, що ціна природного газу залежить лише від постачальника. Однак це не так. З'ясовуємо, які ж складові кінцевої ціни на газ для споживача у черговому матеріалі з рубрики #Міфи_газопостачання.

До 1 серпня цього року вартість природного газу для населення встановлював НАК «Нафтогаз України». Націнка постачальників, на яких були покладені спеціальні обов’язки, у тому числі й ТОВ «Чернівцігаз Збут», складала тільки 2,5% від вартості природного газу. Для прикладу, у липні з кубометру газу для населення компанія отримувала менше 7 копійок.

Ці кошти постачальник використовує на друк і доставку платіжок, функціонування центрів обслуговування клієнтів і заробітну плату працівникам, сплату банківської комісії (переважну частину комісії за проведення платежів банку сплачує саме постачальник, а не споживач) та підтримання роботи онлайн сервісів, таких як Особистий кабінет або Viber-бот, якими користуються десятки тисяч буковинців. 

Після скасування ПСО, вартість газу змінюватиметься щомісячно. Але в умовах ринку — залежатиме від коливань на європейських хабах. Наприклад, у вересні ціна газу для потреб населення складає 5499,99 грн за тисячу кубометрів, з яких:

  • 5205,95 грн – закупівельна вартість природного газу;
  • 163,89 грн – тариф на транспортування цього газу магістральними газопроводами;
  • 130,15 грн – торгова націнка Чернівцігаз Збут.

Таким чином бачимо, що постачальник впливає на кінцеву ціну газу мінімально.

Акція Твоя енергонезалежність