ЧЕРНІВЦІГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0372 931 804

Контакт-центр0372 931 804

02.04.2019 / 15:24

Затверджене Урядом фінансування діяльності «Чернівцігаз Збут» не передбачає сплату максимальної комісії «Ощадбанку»

«Ощадбанк» вимагає сплати комісійних в розмірі 0,7% від суми платежу – це максимальний розмір комісії - за переказ коштів субсидіантів на рахунок «Чернівцігаз Збуту». Такі витрати дорівнюють третині доходів компанії – адже встановлена Урядом торговельна надбавка постачальника газу складає 0,19 грн за куб.м газу, тобто не перевищує 2,5% від роздрібної ціни

В затвердженій Кабміном торговій націнці «Чернівцігаз Збуту» не передбачені додаткові витрати на банківські комісії із обслуговування субсидій. Водночас, згідно з новим порядком бюджетні кошти субсидій будуть зараховуватися на облікові записи споживачів в «Ощадбанку». Далі банк має розрахуватися в безготівковій формі за субсидіанта з надавачами комунальних послуг, в тому числі за спожитий природний газ.

«Для здійснення цих послуг «Ощадбанк» наполягає на сплаті «Чернівцігаз Збутом» комісійної винагороди в максимальному розмірі - 0,7 % від суми платежу. Тобто, за кошти державної допомоги, які мають транзитом пройти на всіх учасників ринку, саме «Чернівцігаз Збут» має сплатити всю комісію. Але компанія отримує із них лише 2,5%, в той час як група Нафтогаз - 87,5%», - пояснює директор «Чернівцігаз Збут» Володимир Ляшенко.

«Чернівцігаз Збут» з цього приводу звернулося 21.01.2019 року до Кабінету Міністрів України з пропозицією вилучити з Постанови №848 (зі змінами) пункти щодо встановленої комісії. Проте, й досі відповіді по розгляду листа не надходило.

З визначеної торговельна надбавка постачальника газу 0,19 грн з одного кубометра «Чернівцігаз Збут» організовує комплекс адмінпослуг з постачання газу, зокрема, збір коштів за поставлений газ, облік розрахунків в розрізі кожного споживача, організація роботи Контакт-центру та обслуговування, друк та донесення рахунків за газ все це фінансуються з цих коштів. Іншого джерела доходів, крім визначеної Урядом торговельної надбавки у 2,5%, компанія не має.